Miholjska regata 2014.

Iako će za tjedan dana biti održano Prvenstvo Hrvatske u veslanju za mlađe uzraste Veslački klub Iktus i ove je godine tradicionalnom Miholjskom regatom obilježio završetak još jedne veslačke sezone. Iktus učvrstio vodstvo u obnovljenom Dunavskom kupu- sve četiri posade osječkih četveraca osvojile su zlatne medalje! Veslalo se 18 utrka i nastupilo je više od 150 veslačica i veslača iz četiriju zemalja.

 Osijek je bio domaćin veslačkim klubovima MTE Mohacs, VK Palić (Subotica), HVK Vukovar, Danubis 1885. (Novi Sad), VK Dravske elektrarne (Maribor), Zrenex (Zrenjanin) i Marina Kaštela uz sudjelovanje nekoliko pojedinaca u seniorskim i veteranskim kategorijama iz Gusara (Split) te zagrebačkih klubova Mladosti, Jaruna i Nove. U sklopu Dunavskoga kupa veslane su četiri utrke četveraca na pariće, a sudjelovalo je pet klubova iz Hrvatske, Srbije i Mađarske (izostao je samo veslački klub iz Baje). U svim četirima utrkama nadmoćno su pobijedili Iktusovi veslači i veslačice te tako učvrstili vodstvo u Dunavskom kupu u kojem će biti održana još samo regata u Novom Sadu krajem listopada. Među zanimljivostima regate svakako treba izdvojiti nastup talijanske veleposlanice u Hrvatskoj Emanuelle D´Alessandro u četvercu bez kormilara seniorki i seniora, a veleposlanici je pripala čast da podijeli i medalje veteranskim osmercima (u utrci su pobijedili veterani Iktusa, a drugi su bili veterani iz nekoliko klubova - Jarun, Nova, Mornar i Mladost). 

Veslane su i dvije memorijalne utrke u znak sjećanja na veslače Iktusa poginule u Domovinskom ratu. U memorijalnoj utrci Jerka Velata (samci za seniore) pobijedio je David Šain, drugi je bio njegov kolega iz Iktusa Mario Vekić, a treći Vukovarac Mato Brandt. U memorijalnoj utrci Petra Ivića za samce mlađih juniora (1xJMB) pobijedio je Jernej Osvald (DE Maribor), drugi je bio Vanja Obradović (Danubius 1885.), a treći Srđan Milinković (Zrenex). 

Od ukupno 18 utrka u 11 su veslači Iktusa i osvojili zlatne medalje, Vukovarcima su pripale 3, gostima iz Zrenjanina dva zlata, a po jedno su osvojili VK Palić i VK Dravske elektrarne Maribor. Dio medalja veslačima je podijelio osječko-baranjski župan Vladimir Šišljagić, a u ime grada Osijeka zamjenik gradonačelnika i predsjednik VK Iktus Denis Ambruš. Medalje je podijelila i legendarna osječka sportašica Kaja Ileš, Iktusov olimpijac Ninoslav Saraga, predsjednik gradskog Odjela za hrvatske branitelje Darko Nađ, direktor OTP banke Goran Nuić, predsjednik skupštine Iktusa Daniel Srb te drugi klupski čelnici. Predsjednik regatnoga odbora, zadužen za organizaciju ovogodišnje Miholjske regate bio je Silvio Ambruš, a počasni predsjednik regate Branko Kovač. 

Predsjedniku VK Iktus, Denisu Ambrušu, veliki pehar pobjednika Dunavskog kupa predao je predsjednik Kupa Kristian Schiszler u nazočnosti tajnika Dunavskog kupa Vladimira Antića. 

I ovogodišnja je Miholjska regata privukla na Dravu velik broj Osječana, a za ponudu kolača, pečenih kobasica i pića pobrinuli su se roditelji osječkih veslačica i veslača.   

 

Utrka

Start

Disciplina

Poredak

 

1

2

3

4

5

6

7

1.

10:30

4xKM

IKTUS

DANUBIUS

VUKOVAR 1

MOHACS

KAŠTELA

VUKOVAR 2

 

2.

10:40

1xKW

IKTUS

DE MARIBOR

KAŠTELA 1

PALIĆ

VUKOVAR

KAŠTELA 2

 

3.

10:50

1xJMA

VUKOVAR 1

IKTUS 2

VUKOVAR 2

IKTUS 3

PALIĆ

IKTUS 1

 

4.

11:00

2xJMB

PALIĆ

DE MARIBOR

MOHACS

VUKOVAR

     

5.

11:10

4x JWB

IKTUS

HVK VUKOVAR

         

6.

11:20

8+ / 4x / 2x

MASTERS

IKTMLA 2x

IKT/MLA 4-

JAR/MLA 4x

       

7.

11:30

1xJWA

IKTUS 1

IKTUS 2

MOHACS

DE MARIBOR

PALIĆ

VUKOVAR(JWB)

 

7.A

11:35

1SW

ZRENEX 2

PALIĆ

ZRENEX 1

       

8.

11:40

2-SM

IKTUS 1

IKTUS/GUSAR

IKTUS 2

IKTUS 3

     

9.

11:50

1xSM

IKTUS 1

IKTUS 2

VUKOVAR

       

10.

12:00

2xJMA

IKTUS

MOHAČ

PALIĆ

       

11.

12:10

1xJMB

MARIBOR 1

DANUBIUS

ZRENEX

IKTUS

MARIBOR 2

MOHACS

 

12.

12:20

4xKW

IKTUS

PALIĆ

DANUBIUS

       

13.

12:30

2xSW

ZRENEX

PALIĆ

         

15.

12:40

2xKM

IKTUS 1

DE MARIBOR

IKTUS 2

KAŠTELA 1

     

15.A

12:45

2xKM

HVK VUKOVAR

IKTUS 3

KAŠTELA 2

IKTUS 4

     

16.

12:50

4xJMB

IKTUS

DANUBIUS

VUKOVAR

       

17.

13:00

8+ OPEN

(JMA/SM/MIX/MASTERS)

IKTUS

JAR/NOVA/MOR/MLA

         

 *****************************************************

Dunavski kup- četverci na pariće:

4 x KW (kadetkinje)

1. VK Iktus - Ozana Prisuda, Lea Lamza, Aria Cvitanović, Karla Ambruš

2. VK Palić- Aleksandra Zubelić, Nina Zubelić, Milica Stambolija, Ana Miković

3. VK Danubius 1885. - Dora Šereš, Jana Tarabić, Milica Zorić, Milica Lekić

4 x KM (kadeti)

1. VK Iktus - Marko Iža, Patrik Lončarić, Anton Lončarić, Leon Jug

2. VK Danubius 1885. - Đorđe Nećak, Nikola Egić, Stefan Matić, Ognjen Novaković

3. HVK Vukovar - Danijel Jakovac, Aleksandar Čukelj, Filip Vidaković, Mihael Kolar

4. MTE Mohacs - Balint Molnar, Norbert Gagyi, Patrik Mihalovics, Bence Varga

5. Marina Kaštela - Duje Perišin, Ivan G. Šerić, Željko Vranješ, Marko Ćorak

6. HVK Vukovar - Matko Gašparić, Stjepan Sekulić, Ivan Kolar, Domagoj Jaman

4 x JWB (mlađe juniorke)

1. VK Iktus - Anđela Ćaćić, Karla Ambruš, Daria Ćaćić, Teuta Lea Stojaković

2. HVK Vukovar - Matilda Sabljak, Hanna Jakovac, Stella Sablić, Magdalena Kalazić

4x JMB (mlađi juniori) 

1. VK Iktus - Mislav Konjik, Krešimir Forjan, Ivan Ante Grgić, Dino Steiner

2. Danubius 1885. - Aleksandar Izda, Dimitrije Ibročić, Vanja Obradović, Dušan Petrović

3. HVK Vukovar - Jan Szabo, Stjepan Miličić, Luka Benaković, David Vidaković

 

REZULTATI SVIH UTRKA MIHOLJSKE REGATE 2014. GODINE

Utrka br. 1   4x KM         

  1.              VK IKTUS 1 - Marko Iža, Anton Lončarić, Patrik Lončarić, Leon Jug           
  2.              DANUBIUS 1885. - Đorđe Nećak, Nikola Egić, Stefan Matić, Ognjen Novaković
  3.              HVK VUKOVAR 1 - Danijel Jakovac, Aleksandar Čukelj, Filip Vidaković, Mihael Kolar
  4.              MTE MOHACS - Bálint Molnár, Norbert Gagyi, Patrik Mihálovics, Bence Varga (k: Dávid Mező)
  5.              MARINA KAŠTELA - Duje Perišin, Ivan G.Šerić, Željko Vranješ, Marko Ćorak     
  6.              HVK VUKOVAR 2 - Matko Gašparić, Stjepan Sekulić, Ivan Kolar, Domagoj Jaman            

Utrka br. 2   1x KW         

  1.              VK IKTUS 1 - Aria Cvitanović                      
  2.              VK DE MARIBOR - Maja Golja                   
  3.              MARINA KAŠTELA1 - Antea Duvnjak                     
  4.              VK PALIĆ - Valentina Tot Takač                
  5.              HVK VUKOVAR - Katarina Bataković                      
  6.              MARINA KAŠTELA2 - Lucija Šurla,                           

Utrka br. 3   1x JMA       

  1.              HVK VUKOVAR 1 - Harald Brandt            
  2.              VK IKTUS 2 - Mario Milić              
  3.              HVK VUKOVAR 2 - Branimir Marinović  
  4.              VK IKTUS 3 - Robert Juriša          
  5.              VK PALIĆ - Gabor Paći  
  6.              VK IKTUS 1 - Bruno Belić            

Utrka br. 4   2x JMB      

  1.              VK PALIĆ - Vince Šereš, Viktor Bajari                    
  2.              VK DE MARIBOR - Jernej Osvald, Aljaž Emeršič                
  3.              MTE MOHACS - Dominik Dudás, Ádám Litter                    
  4.              HVK VUKOVAR - Borna Kovačev, Domagoj Džalto                          

Utrka br. 5   4x JWB      

  1.              VK IKTUS - Anđela Ćaćić, Karla Ambruš, Daria Ćaćić, Teuta Lea Stojaković                           
  2.              HVK VUKOVAR - Matilda Sabljak, Hanna Jakovac, Stella Sablić, Magdalena Kalazić                         

Utrka br. 6   8+ / 4x / 2x MASTERS         

  1.              IKTUS/MLADOST 4- Vedran Omrčen, Emanuella D´Alessandro …                         
  2.              JARUN/MLADOST 4x Igor Gukov, Branimir Mutnjaković, Marijan Košar, Sandra Košar
  3.              IKTUS/MLADOST 2x Željko Betlehem, Goran Polonji                  

Utrka br. 7   1x JWA/JWB

  1.              VK IKTUS 1 - Mia Drkulec (JWA)              
  2.              VK IKTUS 2 - Leira Baruch Stojaković (JWA)        
  3.              MTE MOHACS - Barbara Gagyi (JWA)    
  4.              VK DE MARIBOR - Valentina Alicia Miklavčič (JWA)         
  5.              VK PALIĆ - Ema Paći (JWA)         
  6.              HVK VUKOVAR - Marijana Bataković (JWB)       

Utrka br. 7a   1xSW       

  1.              ZRENEX 2 - Svetlana Ristin          
  2.              PALIĆ - Eva Paći               
  3.              ZRENEX 1 - Ana Milinković          

Utrka br. 8   2- SM         

  1. 1             IKTUS 1 - Ante Janjić, Vjekoslav Kolobarić          
  2. 2             IKTUS/GUSAR - Dino Belić, Toni Kujundžić         
  3. 3             IKTUS 2 - Domagoj Petanjak, Oliver Kandrać     
  4. 4             IKTUS 3                - Nedjeljko Rado, Kristijan Landeka      

Utrka br. 9   1x SM Jerka Velata              

  1.              IKTUS 1 - David Šain                      
  2.              IKTUS 2 - Mario Vekić                   
  3.              HVK VUKOVAR - Mato Brandt                
  4.              VK PALIĆ - Daniel Miškolci                         

Utrka br. 10   2x JMA                                                            

  1.              VK IKTUS - Borna Srb, Matej Lamza                       
  2.              MTE MOHACS - Krisztián Kerekes, Balázs Molnár                           
  3.              VK PALIĆ - Roland Agošton, Adam Teleki                           

Utrka br. 11 1x JMB   Petar   Ivić                                                                                           

  1.              VK DE MARIBOR 1 - Jernej Osvald          
  2.              DANUBIUS - Vanja Obradović  
  3.              ZRENEX - Srđan Milinković         
  4.              VK IKTUS - Marjan Lovković      
  5.              VK DEMARIBOR 2 - Aljaž Emeršič            
  6.              MTE MOHACS - Előd Litter         

Utrka br. 12   4x KW      

  1.              VK IKTUS - Ozana Prisuda, Lea Lamza, Aria Cvitanović, Petra Sanseović
  2.              VK PALIĆ - Aleksandra Zubelić, Nina Zubelić, Milica Stambolija, Ana Miković     
  3.              DANUBIUS 1885. - Dora Šereš, Jana Tarabić, Milica Zorić, Milica Lekić    

Utrka br. 13   2x SW       

  1.              ZRENEX - Ana Milinković, Svetlana Ristin (SW)  
  2.              VK PALIČ - Ema Paći, Eva Paći (SW)        

Utrka br. 15   2x KM       

  1.              VK IKTUS 1 - Patrik Lončarić, Anton Lončarić                      
  2.              VK DE MARIBOR - Blaž Puhek, Jan Mužerlin                      
  3.              VK IKUS 2 - Marko Iža, Leon Jug 
  4.              MARINA KAŠTELA 1 - Jakov Zović, Frane Milan                

Utrka br. 15a   2xKM     

  1.              HVK VUKOVAR - Filip Vidaković, Mihael Kolar   
  2.              VK IKTUS 3 - Doimnik Halilović, Lovro Rado        
  3.              MARINA KAŠTELA 2 - Lovre Veljača, Ivan Vrdoljak         
  4.              VK IKTUS 4 - Dejan Jurković, Hrvoje Golub         

Utrka br. 16   4x JMB     

  1.              VK IKTUS - Mislav Konjik, Krešimir Forjan, Ivan Ante Grgić, Dino Steiner                             
  2.              DANUBIUS 1885. - Aleksandar Izda, Dimitrije Ibročić, Vanja Obradović, Dušan Petrović
  3.              HVK VUKOVAR - Jan Szabo, Stjepan Miličić, Luka Benaković, David Vidaković                   

Utrka br. 17   8+ OPEN     (JMA/SM/MIX/MASTERS)       

  1.              IKTUS - Željko Betlehem, Daniel Srb, Silvio Ambruš, Branko Jovanovac, Mario Stašćik …….
  2.              JARUN/NOVA/MORNAR/MLADOST - Rikardo Grzunov, Dražen Sudić, Jakov Bočina, Mladen Lužaić, Goran Polonji…..          

               

                

Sve fotografije s Miholjske regate pogledajte na Facebook stranici Veslačkoga kluba Iktus    


                                            

Share