Deset medalja s Palića

Iktusovci nastupili na međunarodnoj regati “Vojvodina Open Palić 2013.” i u Osijek donijeli deset medalja- tri zlata, tri srebra i četiri bronce.

Svaka treća Iktusova posada s jezera Palić u Osijek je donijela neku od medalja. Podsjećamo, za VK Iktus na Otvorenom prvenstvu Vojvodine nastupile su 33 posade koje su veslale u 25 različitih disciplina. Na Paliću je u subotu (6. srpnja) i nedjelju (7. srpnja 2013.) nastupalo više od 400 veslačica iz veslača iz 8 zemalja. Osječanke i Osječani uvjerljivo su osvojili tri zlatne medalje- zlatna je bila juniorka Mia Drkulec u skifu, mlađi kadeti Anton i Patrik Lončarić u dvojcu na pariće te mlađe juniorke Ana Zobundžija i Teuta Stojaković, također u dvojcu na pariće. Zanimljivo je kako je istih pet veslača ozim zlatnih osvojilo i srebrne medalje, ali u drugim disciplinama u kojima su nastupili. Tako su srebrnu medalju osvojile juniorke u četvercu na pariće – Anđela Čačić, Teuta Stojaković, Mia Drkulec i Ana Zobundžija. U istoj disciplini za mlađe kadete Iktusovci su također bili srebrni, a veslali su Marko Iža, Patrik Lončarić, Anton Lončarić i Ivan Ante Grgić. Treće srebro za Iktus na Paliću su osvojili juniori i četvercu bez kormilara- Dominik Matijević, Ivan Katalinić, Domagoj Petanjak i Robert Kralik. Jedinu medalju, i to brončanu, u kategoriji seniora osvojio je Stjepan Pirić u skifu, a vrlo blizu medaljama bilo je još dvoje skifista- Maja Čavlović i Kristijan Landeka, koji su zauzeli četvrta mjesta. Brončanu medalju osvojili su i mlađi juniori u dvojcu bez kormilara- Matej Lamza i Matko Žuro te juniori u četvercu na pariće- Mario Milić, Borna Srb, Swen Sabolić i Dario Rudec. U posljednjoj utrci Vojvodina Open regate na Paliću nastupio je i zauzeo treće mjesto osječki osmerac u kojem su veslali mlađi juniori Matko Žuro, Matej Lamza, Juraj Jenjić, Robert Juriša, Fran Lobel Vrban, Krešimir Forijan, Mislav Konjik, Ivor Krištof i kormilar Marko Iža. Osim navedenih uspjeha vrlo su blizu osvajanja medalje bio i dubl mlađih kadeta u kojem su veslali Marko Iža i Ivan Ante Grgić koji su osvojili četvrto mjesto. I mlađa kadetkinja Aria Cvitanović u oštroj konkurenciji skifistica osvojila je četvrto mjesto u utrci na 2000 metara.

Tekst: D. Lončarić