Iktus na OP Zagreba na ergometrima

U Zagrebu je danas održano Otvoreno prvenstvo na veslačkim ergometrima E6000, a na prvom ovogodišnjem natjecanju veslača nastupilo je i nekoliko Iktusovaca. U kategoriji A juniora dominirali i pobijedili Anton i Patrik Lončarić iz Iktusa.

Otvoreno prvenstvo Zagreba na veslačkim ergometrima okupilo je ponajbolje veslače i veslačice brojnih klubova (ne samo zagrebačkih), a gostovali su i veslači Slovenije. Natjecanje je održano u Domu odbojke ŠRC Mladost.

U kategoriji A juniora dominirali su Iktusovi juniori Anton Lončarić i Patrik Lončarić koji su osvojili prva dva mjesta. Anton s vremenom 19:43,7 (prosjek 1:38,6 na 500 metara), pobjednik je u svojoj kategoriji, a njegov brat Patrik bio je drugi s vremenom 19:44,4 (1:38,7 prosjek na 500 metara). U njihovoj je kategoriji treći bio Patrik Farkaš iz Croatije s vremenom 20:12,2 (1:41,0 prosjek na 500m), a nastupilo je 39 juniora iz Hrvatske i Slovenije. Treći junior Ivan Ante Grgić bio je šesti među juniorima s vremenom 20:23.8 (1:42.0 prosjek na 500).

David Šain bio je drugi među seniorima A s vremenom 19:49,6 (1:39,1 prosjek na 500 metara). Ispred njega je olimpijski pobjednik Martin Sinković s vremenom 18:47,6 (prosjek 1:34,0), a nisu nastupili Valent Sinković i Damir Martin, a treći je bio Karlo Bilić iz VK Trešnjevke. Drugi naš senior (B) Krešimir Forjan bio je u svojoj kategoriji deseti s vremenom 20:31.4 (prosjek 1:42.6), a u njegovoj je skupini dominirao Slovenac Nik Krebs s vremenom 19:33.5 (prosjek na 500 metara 1:37.8).

Aria Cvitanović bila je druga među juniorkama s vremenom 23:32.2 (prosjek 1:57.7), a u njenoj je utrci bila najbrža Bruna Milinović iz Trešnjevke (koja nije “vukla” s ostalim natjecateljicama nego je to učinila sama prije svih uz nadzor sudaca). Naš junior B Vedran Steiner bio je u svojoj grupi četvrti s vrmenom 21:31,7 (1:47,6 prosjek na 500 metara), a u njegovoj je skupini pobijedio Nino Perišić (20:47.0 / 1:43.9) iz VK Krka Šibenik.

Među B seniorkama uvjerljivo je bila najbolja Teuta Lea Stojaković (zauvijek naša, ali danas ipak veslačica HAVK Mladosti) s vrmenom 21:44.3 (projsek 1:48.7), druga je bila Valentina Plejić (22:53.0 / 1:54.4), a treća Alicia Valentina Miklavčić (24:08.3 / 2:00.7) iz VK Dravske elektrarne Maribor.

Za mjesec dana (4. ožujka 2017. godine) bit će održan Rijeka Indoor 2017.- otvoreno prvenstvo Republike Hrvatske na egrometrima na 2000 metara koje organiziraju Veslački klub Jadran Rijeka i Hrvatski veslački savez.

Sve rezultate pogledajte na stranici vsz.hr.

Fotografije: Vedran Steiner