Sedam medalja za Iktus

Otvoreno prvenstvo Zagreba održano je uoči Uskrsa na Jarunu, točno dva tjedna prije prvog ovogodišnjeg međunarodnog ispita “Croatia Opena 2013“. Natjecalo se u svim dobnim skupinama, a osim zagrebačkih zastupljeni su bili i klubovi iz Karlovca, Medulina, Omišlja, Osijeka, Pule, Rijeke i Zadra.

Posade Iktusa osvojile su sedam medalja, tri zlatne, te po dvije srebrne i brončane, s tim što su najviše zadovoljstava “narančastima“ priuštili najbolji osječki veslači. David Šain zauzeo je četvrto mjesto u finalnoj utrci samaca (7:25,85), stigavši u ciljnu ravninu iza trojice suveslača iza olimpijskog četverca na pariće, redom, Damira Martina, Valenta i Martina Sinkovića. Istodobno, dvojac bez kormilara Iktusovih seniora, Vjekoslav Kolobarić i Ante Janjić, uvjerljivo je pobijedio suparnike s rezultatom 6:58,80 minuta. Osim njih dvojice, prva mjesta osvojili su juniori, u dvojcu na pariće Borna Srb i Mario Milić (7:18,58) i četvercu bez kormilara Ivan Katalinić, Robert Kralik, Dominik Matijević i Dario Rudec (7:10,37). Zauzimanjem drugog mjesta, srebrne medalje ponijeli su juniori Domagoj Petanjak i Oliver Kandrać u dvojcu bez kormilara (7:35,01), te Mia Drkulec u samcu (8:38,25). Na treće mjesto od „narančastih“ plasirali su se Sonja Kešerac u seniorskom samcu (8:18,71) i dvojac na pariće mlađih juniorki (8:35,38) u kojem je s Anom Zobundžijom veslala Teuta Stojaković. Inače, u konkurenciji seniorskih samaca, Matej Srb plasirao se na peto mjesto (7:38,77), a Stjepan Pirić bio je osmi (7:44,75); istim plasman, osmo mjesto, ostvario je i Sven Sabolić u samcu juniora (8:08,97), a Iktus je imao i četvrtoplasirani čamac u B finalu seniorskih dvojaca bez kormilara (Kristijan Landeka/Nedjeljko Rado), kojem je tako sveukupno pripalo deseto mjesto.